Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  1. W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00 z obrzędem przyjęcia szkaplerza.  Szkaplerze można nabyć na naszej furcie klasztornej.
  2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz.19.00, by modlić się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Wcześniej odmawiamy wspólnie różaniec.
  3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej  o godz. 17.00 zagra Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie a po Mszy Świętej odbędzie się krótki koncert pieśni.
  4. Również w przyszłą niedzielę 22 lipca odbędzie się uroczystość odpustowa w parafii św. Małgorzaty w Gostyniu. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.30.
  5. W liturgiczne wspomnienie św. Szarbela w sobotę 28 lipca zapraszamy na mszę św. o godz. 19.00 z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem olejami św. Szarbela. Szczegółowy plan spotkania na stronie internetowej i plakatach.
  6. Pamiętajmy podczas wakacyjnych wyjazdów o tym, aby znaleźć czas na codzienną modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy także przy tej okazji, abyśmy przychodzili do świątyni w stosownym stroj
  7. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, a także wydawnictwa związane z Jubileuszem 350-lecia Kongregacji: nowy album  o Świętej Górze oraz kolekcjonerski arkusz znaczków. Do nabycia jest także najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.