Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 19.00 z obrzędem przyjęcia szkaplerza. Szkaplerze można nabyć na naszej furcie klasztornej.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz.19.00, by modlić się szczególnie w intencji naszej Ojczyzny. Wcześniej odmawiamy wspólnie różaniec .

3. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 18.00 do Mszy św. o godz. 19.00 w ramach stałej adoracji w parafiach naszej archidiecezji.

4. W przyszłą niedzielę 21 lipca odbędzie się uroczystość odpustowa w parafii św. Małgorzaty w Gostyniu. Uroczysta suma zostanie odprawiona o godz. 12.30

5. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Szarbela w sobotę 27 lipca zapraszamy na mszę św. o godz. 19.00 z modlitwą o uzdrowienie i namaszczeniem olejami św. Szarbela.

6. Pamiętajmy podczas wakacyjnych wyjazdów o tym, aby znaleźć czas na codzienną modlitwę i uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Przypominamy także przy tej okazji, abyśmy przychodzili do świątyni w stosownym stroju.

7. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, a także wydawnictwa związane ze Świętą Górą: Album  z okazji Jubileuszu 350-lecia Kongregacji oraz bardzo wartościową książkę „Kasata i powrót” wydaną z okazji 100-lecia powrotu filipinów na Świętą Górę. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.