Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dziś przeżywamy w Kościele Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami.

 

2. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki kieruje do nas list na czas Wielkiego Postu, w którym zachęca nas do osobistego rachunku sumienia:

"Aby stać się promieniującym Prawdą i Miłością trzeba najpierw zrobić uczciwy rachunek sumienia. Rachunek sumienia jest rodzajem modlitwy, w której osądzamy swoje życie w świetle Prawdy i Miłości. Rachunek sumienia przygotowuje nas na sąd ostateczny. Nie chodzi w nim o budzenie lęku, ale o odpowiedzialność za życie. Trzeba widzieć swoje grzechy tak ostro, jak to tylko możliwe i wystawiać je na przenikliwe światło Prawdy...

Niemniej jednak nie możemy też zapominać o tym, że rachunek sumienia czynimy razem z Chrystusem, który jest samą Miłością. Jeśli rozeznajemy w Jego świetle nasze wewnętrzne ciemności to nie po to, by popaść w przygnębienie, ale by doświadczyć przebaczającej mocy miłosierdzia Boga, który pragnie, abyśmy upodobnili się w naszych myślach, słowach, czynach i postawach do Chrystusa.

Stanięcie osobiście po stronie Światła, czyli po stronie Chrystusa będzie skutkować zmianą naszych postaw społecznych. Zamiast mówić nieustannie o sporach i konfliktach, które nieuchronnie towarzyszą życiu społecznemu, zauważymy, że większym problemem dla nas jest sytuacja, w której milkną spory o prawdę i sprawiedliwość. Być może w Polsce bardziej brakuje nam prawdy, niż pokoju i zgody."

Cały list zamieszczony jest na naszej stronie internetowej.

 

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne:

Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 10.00.

Gorzkich Żali z Kazaniami Pasyjnymi w niedziele o godz. 16.00.

4. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać  w modlitwach naszą Ojczyznę.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Góry do Osiecznej i Błażejewa. Tegoroczna EDK odbędzie się 5 kwietnia. Rozpocznie się Mszą Św. o 19.00 a po niej uczestnicy będą mieli okazję do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie wyruszą w samotną wędrówkę w ciemności i ciszy. Zapisy wyłącznie poprzez stronę internetową WWW.EDK.ORG.PL . Informacji udziela ks. Paweł Ogrodnik, szczegółów można szukać na profilu na Facebooku gostyn.edk

7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki.

8. W tygodniu zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry prasę katolicką oraz książki, które mogą być doskonałą lekturą duchową na czas Wielkiego Postu.