Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Pozostał ostatni tydzień Wielkiego Postu i przyszłą niedzielą, czyli Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy święcić palmy a Msza Św. o godz. 10.30 rozpocznie się uroczystą procesją z palmami.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi dziś i w następną niedzielę o godz. 16.00 a nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci odprawimy w sobotę o 10.00. Prosimy by dzieci przyszły ze swoimi mamami. Ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w Wielki Piątek o godz. 9.00.

3. Dziś Młodzież z naszego Oratoryjnego Duszpasterstwa, rozprowadzać będzie przed Kościołem „WORECZEK RYŻU”. Akcja ta ma trzy wymiary:

- postu – w wybranym dniu WORECZEK RYŻU staje się dla nas, jeżeli to możliwe, jedynym posiłkiem;

- jałmużny – pieniądze, które przeznaczylibyśmy na posiłki tego dnia, składamy jako ofiarę dla głodujących dzieci;

- modlitwy – wspominamy w modlitwie misjonarzy oraz ubogich, głodnych i cierpiących.

Zebrane ofiary zostaną przekazane na jedzenie dla cierpiących głód dzieci w Kenii i Ekwadorze. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej wielkopostnej formy miłosierdzia.

4. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym dniu dokonamy aktu zawierzenia św. Józefowi.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej by szczególnie polecać w modlitwach naszą Ojczyznę oraz nasze osobiste intencje.

6. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z Modlitwą o Uzdrowienie, która odbędzie się na Świętej Gorze, w czwartek 22 marca od godziny 19:00. Modlitwę poprowadzi Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz zespół Eleos.

7. Droga Krzyżowa ulicami Gostynia odbędzie się w najbliższy piątek.  Rozpocznie się  o godz. 19.00  na rogu ulicy Poznańskiej i Chłapowskiego przy sklepie DINO.

8. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy naszej Bazylice rekolekcje wielkopostne.  Poprowadzi je  ks. Dominik Chmielewski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów.

9. Spowiedź wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów z naszego dekanat u odbędzie się w Wielką Środę 28 marca od godz. 18.30.

10. Przy wyjściu z bazyliki znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz na wystrój świąteczny bazyliki. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

11. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Św. Góry oraz książki i dewocjonalia. Pod chórem i na furcie można nabyć świece Caritas na stoły wielkanocne. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.