Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA ADWENTU

 

 

1. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji naszych rodzin, abyśmy głęboko i owocnie przeżyli czas adwentu.

2. W czasie adwentu w dni powszednie o godz. 18.45 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. W Adwencie roraty dla dzieci w naszej Bazylice będziemy odprawiać o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i piątki. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki. Dorosłych zapraszamy na roraty o godz.19.00.

4. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z komunią św. od godz. 9.00 a wieczorem zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz. 18.30 z możliwością spowiedzi. O godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji Parafian Świętogórskich. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

5. W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30 oraz Mszę św. o godz. 19.00.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzą Siostry Służebniczki, które podczas Mszy św. o godz. 7.30 odnowią swoje śluby zakonne. Natomiast na Mszy św. o godz. 17.00 Apostolstwo Modlitwy za kapłanów odnowi swoje przyrzeczenia i przyjmie nowe osoby, które chcą podjąć się dzieła modlitwy za kapłanów.

7. Również w niedzielę, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w procesji światła, która odbędzie się przy katedrze w Poznaniu o godz. 18.00. Współorganizatorami są również strażacy powiatu gostyńskiego, którzy serdecznie zapraszają!

8. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wspieramy potrzebujących.

9. Każdy, kto chciałby złożyć swój świąteczny dar serca, może to uczynić przynosząc paczkę wypełnioną podstawowymi produktami świątecznymi na furtę klasztorną do środy 18 grudnia. Przyniesione dary przekażemy najbardziej potrzebującym.

10. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy nowe pozycje książkowe,  świętogórskie kalendarze na rok 2020 nowe kartki świąteczne oraz lampiony na Msze Roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.

11. Są dziś z nami Siostry Służebniczki Maryi z wychowankami ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gnieźnie. Po Mszach św. będą rozprowadzać wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Zachęcamy do zakupu ozdób przez co wspomożemy sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci, które przebywają w ośrodku.