Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W Niedzielę zapraszamy na różaniec połączony z nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30.

2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jest to uroczystość odpustowa na Świętej Górze. Msze Święte odprawiamy w tym dniu o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 oraz o godz. 19. 00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencjach Ojczyzny naszej oraz w naszych osobistych intencjach. Wcześniej zapraszamy na różaniec o 18.30.

4. W piątek 3 lipca obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. a wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na adorację i spowiedź i Mszę św. w intencji Świętogórskich parafian o godz. 19.00.

W sobotę  zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz.18.30 a o godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

6. Ze względu na panującą epidemię, Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w roku 2020 NIE ODBĘDZIE SIĘ w zwyczajnej formie. Jedyną formą pielgrzymki w tym roku będzie „sztafeta” księży przewodników, którzy każdego dnia będą dojeżdżać na konkretny odcinek trasy, a po jego przejściu wrócą do swoich parafii. Wszystkie inne, własne pomysły nie odbywają się w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i nie były konsultowane z organizatorami. Ponadto nie zostały uzgodnione na drodze administracyjnej, stąd są zakazane. Prosimy by wszyscy pielgrzymi, którzy zamierzali w tym roku wyruszyć na szlak, poinformowali rodziny goszczące ich w swoich domach o tym, że w tym roku pielgrzymka nie odbywa się. Każdy kto zamierzał wyruszyć na szlak pielgrzymi zaproszony jest do pielgrzymki duchowej. Szczegółowe informacje dotyczące codziennych transmisji nabożeństw i Mszy św. z drogi zamieszczone są na stronie internetowej oraz profilu Facebook Poznańskiej Pielgrzymki oraz poszczególnych grup.
Ks. kierownik pielgrzymki zaprasza wszystkich pielgrzymów 15 lipca na Jasną Górę na g. 12.00, by wspólnie wejść do kaplicy Matki Bożej i tam złożyć swoje intencje.
Dla grupy 10 – gostyńskiej – harmonogram pielgrzymki duchowej oraz odbywających się w jej ramach Mszy św. znajduje się na naszej stronie internetowej.

7. W prezbiterium widzimy monstrancję „Królowa Pokoju”, która będzie umieszczona w ołtarzu adoracji w Medjugorie. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na banerach przy prezbiterium. Tam znajduje się także skarbona, gdzie można złożyć ofiarę na budowę kaplicy adoracji w Medjugorie.

8. Zapraszamy dziś oraz w tygodniu na naszą furtę, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy najnowszą płytę zarejestrowaną podczas ubiegłorocznego festiwalu Musica Sacromontana zawierającą Nieszpory Józefa Zeidlera. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.