Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANCNA

 

 

1. W niedzielę zapraszamy na różaniec i nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Będziemy modlić sie o jak największe duchowe owoce rozpoczętego wczoraj nawiedzenia kopii Cudownego Wizerunku Jasnogórskiego w Archidiecezji Poznańskiej.

2. W środę zapraszamy na godz.19.00 na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną różańcem - jak zawsze modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

3. W piątek obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W sobotę 25 czerwca w Katedrze Poznańskiej 6 kandydatów do kapłaństwa przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy ich posługę w naszych modlitwach prosząc o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

5. W przyszłą niedzielę 26 maja przypada święto patronalne naszego zgromadzenia, wspomnienie św. Filipa Neri.

Podczas wszystkich Mszy świętych modlić się będziemy w intencji kobiet oczekujących potomstwa oraz matek a na zakończenie błogosławić będziemy dzieci obecne w bazylice.

6. Młodzież Gostynia i okolic zachęcamy do wzięcia udziału w XXIII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Lednicy, w sobotę 1 czerwca pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Wyjazd autokarów sprzed Domu Katolickiego o godz. 8:00. Koszt udziału 50 zł. Zapisy na furcie klasztornej. Informacji udzielają ks. Paweł Bogdanowicz i ks. Paweł Ogrodnik.

7. W tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.