Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

 

 

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy dziś tydzień odpustowy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy by w codzienności doświadczali szczególnej opieki M.B. Świętogórskiej i prowadzenia Ducha Świętego.

2. Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dziś o godz. 16.30. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej Bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.30 - Msza z procesją Eucharystyczną a następnie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i o godz.17.00.

5. Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z Kościoła Świętego Ducha po Mszy św. około 10.15 a zakończy się Mszą Świętą koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii w kościele św. Małgorzaty.

6. Procesja Eucharystyczna w par. bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w niedzielę  23 czerwca i rozpocznie się Mszą Świętą o godz.16.00.

7. Zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 27 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy Św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z  dziećmi I Komunijnymi i dziewczynkami do sypania kwiatów. Prosimy też panów o niesienie baldachimu.

8. Z okazji 100 rocznicy powrotu księży Filipinów na Świętą Górę po kasacie pruskiej, przygotowaliśmy historyczną wystawę na korytarzu klasztornym oraz książkę pt. "KASATA I POWRÓT 1876-1919", którą można zakupić na naszej furcie.

9. Już dziś zapraszamy młodzież na ARCHIDIECEZJALNE DNI MŁODYCH PARADISO 2019 na Świętej Górze, w dniach od 25-29 czerwca. Z tej okazji w przyszłym tygodniu będzie prowadzona zbiórka przed bazyliką na wsparcie przyjazdu młodzieży z polskich rodzin z Kazachstanu na Paradiso.

10. W tygodniu na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką,  pamiątki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.