Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej poprzedzoną modlitwą różańcową o godz. 18.30. W tym dniu wraz z nami modlić się będą alumni I roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy swą formację pragną powierzyć opiece Maryi.

2. W czwartek w naszej bazylice odbędzie się Wieczór Chwały, który poprowadzi Zespół Eleos wraz z Filipińską Szkołą Nowej Ewangelizacji. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 19-tej, na której członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Zespołu złożą swoje roczne przyrzeczenia i rozpoczną kolejny rok formacji. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.

3. W piątek obchodzimy święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W sobotę 30 września o godz. 19.30 rozpocznie się XII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Festiwal rozpocznie koncert zatytułowany: „FADO E FATIMA” z okazji 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Wystąpi Kinga Rataj oraz Poznańskie Słowiki. Wstęp wolny. W tym dniu Msza Święta wieczorna zostanie odprawiona o godz.18.00.

5. Duszpasterstwo Młodzieży Oratoryjnej serdecznie zapraszamłodzież na spotkaniaw kolejnym roku formacyjnym. Spotkania odbywają sie w soboty i rozpoczynają się Mszą Św. w Bazylice o godz. 19.00,po której odbywają się spotkania formacyjne.

6. W sobotę 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej odbędzie się Narodowa Modlitwa w intencji Polski i pokoju na świecie na granicach naszego kraju. Organizujemy wyjazd do Łęknicy na to spotkanie pod hasłem „Różaniec do granic” dnia 7 października o godz. 6.00 rano. Koszt 40 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.