Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy dziś tydzień odpustowy. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę i życzymy by w codzienności doświadczali szczególnej opieki M.B. Świętogórskiej i prowadzenia Ducha Świętego.

2. W poniedziałek o godz. 16.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Damian Bryl.

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej Patronki Archidiecezji Poznańskiej.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w naszej Bazylice odprawiamy jak w każdą niedzielę a więc o godz. 7.30 - Msza z procesją Eucharystyczną a następnie o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i o godz.17.00.

6. Główna procesja ulicami Gostynia wyruszy z Kościoła Świętego Ducha po Mszy św. około 10.15 a zakończy się na rynku Mszą Świętą koncelebrowaną przez duszpasterzy gostyńskich parafii.

7. Procesja Eucharystyczna w par. bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się w niedzielę  3 czerwca i rozpocznie się Mszą Świętą o godz.16.00.

8. Zakończenie oktawy Bożego Ciała dla miasta Gostynia odbędzie się na Świętej Górze w czwartek 7 czerwca o godz. 18.00. Przez całą oktawę procesje eucharystyczne w naszym sanktuarium będą się odbywały po Mszy Św. o godz.19.00. Rodziców prosimy o przyjście z  dziećmi I Komunijnymi i dziewczynkami do sypania kwiatów.

9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Św. a wieczorem o godz. 18.30 zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu i Mszę Św. w intencji Świętogórskich parafian. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający a o godz. 19.00 odprawimy Mszę Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

10. W uroczystość Bożego Ciała  na rynku w Piaskach odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny, pod nazwą „Uwielbiajmy Serce Boga" organizowany przez Filipińską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Chcemy tego dnia uwielbiać Serce Boga, poprzez wspólny śpiew, modlitwę oraz radość. Koncert ma charakter otwarty i jest skierowany do ludzi w każdym wieku, pragnących swoją obecnością chwalić Pana. Serdecznie zapraszamy. Początek koncertu o godz. 19.00

11. W sobotę 2 czerwca odbędzie się XXII Ogólnopolskie spotkanie młodych na Lednicy. Można jeszcze zapisać się na to spotkanie . Wyjazd autokarów sprzed Domu Katolickiego o godz. 8:00. Cena 50zł. Szczegóły oraz zapisy na furcie klasztornej.

12. Zapraszamy na naszą furtę klasztorną, gdzie można nabyć książki o tematyce religijnej, pamiątki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków