Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość jubileuszu 350-lecia Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri na Świętej Górze i 90-lecia koronacji cudownego Obrazu Matki Bożej Świętogórskiej. O godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Jubileuszowa pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. Wszystkich zapraszamy do wspólnego dziękczynienia.

2. Nabożeństwo czerwcowe odprawimy dziś o godz. 16.30. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 19.00 a w niedzielę o godz. 16.30.

3. Przed bazyliką odbywa się promocja jubileuszowego albumu o Świętej Górze, „Naszego Dziennika” oraz „Gościa Niedzielnego” z okładką i artykułem poświęconym naszemu sanktuarium. Zachęcamy do nabycia tego historycznego dla nas wydania tygodnika katolickiego.

Z okazji Jubileuszu przygotowaliśmy również pamiątkowe obrazki, które przed Bazyliką można otrzymać od młodzieży z naszego Oratorium.

4. Zapraszamy do Gostyńskiego Muzeum, do obejrzenia wystawy jubileuszowej pt. "Dziedzictwo Świętej Góry". Podczas wystawy, która będzie czynna do 30 czerwca można zobaczyć historyczne dokumenty związane z początkami Kongregacji oraz wiele cennych eksponatów.

5. W sobotę 23 czerwca odbędą się w Poznaniu Centralne obchody jubileuszu 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Uroczysta Msza Jubileuszowa zostanie odprawiona na placu katedralnym o godz. 17.00.

6. Zapraszamy młodzież na DNI MŁODYCH PARADISO na Świętej Górze, w dniach od 26-30 czerwca.

7. Na furcie klasztornej można nabyć książki o tematyce religijnej, prasę katolicką,  pamiątki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.