Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś w gostyńskiej farze o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej a po niej wyruszy procesja fatimska na Świętą Górę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie po Mszy św. o 19.00, a w Niedzielę o 16.30.

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o 19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową i nabożeństwem czerwcowym.

5. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. br. Alberta Chmielowskiego.

6. Zapraszamy młodzież na jednodniowe spotkanie Paradiso, które odbędzie się 2 lipca na Świętej Górze. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie paradiso.org.pl.

7. Zapraszamy również do udziału w tegorocznej Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która z uwagi na przepisy związane z pandemią przybierze formę „sztafety” poszczególnych grup. Każda z grup będzie wędrowała w wybranych dniach. Grupa 10 – opalenicko-gostyńska wyruszy na szlak 7 i 12 lipca. Zapisy do 25 czerwca wyłącznie poprzez formularze dostępne na naszej stronie internetowej – nie będzie możliwości dopisywania się do grup na trasie pielgrzymki.

8. Na naszej furcie można nabyć prasę katolicką, książki, pamiątki i dewocjonalia, albumy i wydawnictwa związane z naszym sanktuarium oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.