Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

 

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tę ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem i Królem.

Podczas Mszy św. o g.12.00 odnowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie krzyża wotywnego, który został ufundowany przez Cech Rzemiosł Różnych i przedsiębiorców Gostynia. Został on wzniesiony na historycznym miejscu przy obecnym parkingu cmentarza od strony osiedla Głogówko, na tym samym miejscu, gdzie stał krzyż zniszczony podczas okupacji niemieckiej. Uroczystego poświęcenia dokona ks. bp Szymon Stułkowski.

2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej, w czasie której modlimy się w intencji Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

3. W sobotę przypadają imieniny ks. bpa Zdzisława Fortuniaka, pamiętajmy o modlitwie w intencji solenizanta.

4. W przyszłą niedzielę adwentem wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: "Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy", który ma prowadzić do pogłębienia świadomości tajemnicy Eucharystii.

5. W Adwencie zapraszamy na roraty z kazaniami w dni powszednie rano o godz. 6.30, z tego względu nie będzie Mszy świętych o godz. 7.00. Na Msze roratnie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

6. Dnia 29 listopada, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynają się „Ogólnopolskie Rekolekcje Oddanie33”. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Patronat Medialny nad rekolekcjami objęła Telewizja Polska, Polskie Radio, Tygodnik Niedziela oraz Idziemy. Ks. Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy świętej inauguracyjnej 29 listopada, o godz. 10:00 w katedrze poznańskiej. Rekolekcje będą również emitowane w Radiu Emaus w terminie od 29.11 do 31.12 - Rekolekcje są konkretną propozycją formacji duchowej parafian na czas Adwentu i trwającej peregrynacji Ikony Jasnogórskiej. Wszystkie informacje oraz materiały znaleźć można na stronie: www.oddanie33.pl

7. W tygodniu zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, polecamy nowe pozycje książkowe, kalendarze na rok 2021, lampiony i dzwoneczki  na Msze Roratnie dla dzieci. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.