Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA - MĘKI PAŃSKIEJ

 

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Zygmunt Kwiatkowski SJ. Nauki rekol. będą głoszone podczas każdej Mszy św. w Niedzielę, a w poniedziałek, wtorek i środę na wieczornych Mszach św. o g. 19.00.

W poniedziałek o g. 16.00 zostanie wygłoszona konferencja dla uczniów szkół średnich z Gostynia i Grabonogu. Transmisja online na naszej stronie internetowej i kanale Youtube.

2. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawimy dzisiaj o g. 16.00.

3. Spowiedź Święta w Bazylice Świętogórskiej:

- w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas porannych mszy św. o g. 6.30, 7.00 i 8.00 a wieczorem od 18.30. Poza tymi godzinami można poprosić o spowiedź na furcie klasztornej.

- w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.30-18.45

- w Wielką Sobotę od g. 6.30 – 20.45.

4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne – szczególnie święty czas w Liturgii Kościoła.

Ceremonie W. Czwartku i W. Piątku celebrujemy o g. 19.00, a w Wielką Sobotę o g. 21.00. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie spowiadamy, ponieważ wszyscy kapłani biorą udział w ceremoniach.

W tych dniach serdecznie zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w Wielki Piąteko g. 9.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W tym dniu odwiedzimy chorych z Komunią Świętą od g. 10.00.

6. Święcenie pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę na placu przed bazyliką od g. 11.00 do 17.30. W tym dniu Kościół tradycyjnie zachęca nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończoną uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczynamy w Wielką Sobotę o g. 21.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Mszę św. ofiarujemy w intencji wszystkich Czcicieli Świętogórskiej Róży Duchownej, Pielgrzymów i Dobroczyńców naszego sanktuarium.

8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę z procesją rezurekcyjną o g. 6.00 rano.

Kolejne Msze św. według porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00).

W związku z nowymi ograniczeniami co do ilości wiernych podczas liturgii w kościele odprawimy dodatkowe Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o g. 13.30 i 19.00.

Nabożeństwo Emausowe z dzieleniem chleba, odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o g. 16.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie rodziny.

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za wasz wkład w godne przygotowanie naszej świątyni do przeżywania świąt wielkanocnych.

10. W ubiegłą Niedzielę prowadzona była akcja „Woreczek Ryżu”, podczas której zebrano sumę 5646 zł, którą przekazaliśmy na potrzeby głodujących dzieci w misjach franciszkańskich w Afryce i Ekwadorze. Bardzo dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.

11. Pod chórem bazyliki i na furcie można nabyć świece paschalne na stół wielkanocny, przez które wspieramy najuboższych. Polecamy także najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna, w którym znajdziemy ciekawe artykuły z życia naszego sanktuarium. Na furcie klasztornej można nabyć książki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.