Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

 

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszą modlitwą wspieramy diecezje i wiernych m.in. z Rosji, Kazachstanu, Ukrainy i Białorusi, gdzie pracują polscy kapłani i zgromadzenia zakonne. Dzisiejsze Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy także w tej intencji.

2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej poprzedzoną różańcem. Tego dnia chcemy się szczególnie modlić za ofiary stanu wojennego i w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. W Adwencie roraty dla dzieci w naszej Bazylice odprawiamy o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i piątki. Dorosłych zapraszamy na roraty o godz. 19.00.

4. W dni powszednie o godz. 18.45 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. Można nabywać opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących. Jak co roku możemy za dobrowolną ofiarą nabyć sianko na wigilijny stół wspierając tym samym koło ministrantów.

6. Każdy, kto chciałby złożyć swój świąteczny dar serca, może to uczynić przynosząc paczkę wypełnioną podstawowymi produktami świątecznymi na furtę klasztorną do przyszłej niedzieli 16 grudnia. Przyniesione dary przekażemy najbardziej potrzebującym.

7. W tygodniu zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.