Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Niedzielną modlitwę różańcową o godz. 16.30 ofiarujemy w intencji naszego narodu o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. We wtorek  13 sierpnia o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej, a po niej wyruszy procesja różańcowa na Świętą Górę.

3. W środę obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, w czasie której zainaugurujemy uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny a następnie wyruszymy w procesji na gostyński cmentarz by modlić się za naszych zmarłych.

4. W czwartek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

Zapraszamy na uroczystości odpustowe na Świętej Górze połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Msze święte odprawiamy o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 15.00 i 17.00. Informujemy, że w dniu odpustowym od Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi zmiana organizacji ruchu i parkowania. Dla wspólnego bezpieczeństwa prosimy o podporządkowanie się służbom porządkowym. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić bukiety kwiatów i ziół.

O godz. 12.00 przy ołtarzu Polowym zostanie odprawiona uroczysta suma odpustowa pod przew. ks. bpa Wiesława Śmigla z Torunia. Podczas tej Mszy Św. poświęcone będą bukiety ziół, ziarno dla rolników i zaczyn na chleb dla piekarzy. Po Mszy odbędzie się obrzęd dożynkowy z dzieleniem chleba, a następnie występy zespołów artystycznych, wystawa sprzętu rolniczego i wojskowego, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz prezentacja lokalnych produktów pod hasłem „Dobre Smaki Powiatu”. Zapraszamy do stoisk z lokalnymi produktami a także wiele innych atrakcji dla rodzin.

O godz. 19.30 wystąpi Krzysztof Krawczyk. Szczegółowy program umieszczony jest na afiszach.

5. Wszystkim podróżującym na wakacyjnych szlakach życzymy udanego wypoczynku i umocnienia duchowego poprzez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Pamiętajmy także, abyśmy przekraczali progi świątyni w stosownym stroju.

6. W tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, album  z okazji Jubileuszu 350-lecia Kongregacji oraz książkę „Kasata i powrót” wydaną z okazji 100-lecia powrotu Filipinów na Świętą Górę, jest także  Świętogórski kalendarz na rok 2020. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.