Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA ADWENTU

 

 

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Kościół na Wschodzie. Naszą modlitwą wspieramy diecezje i wiernych m.in. z Rosji, Ukrainy i Białorusi, gdzie pracują polscy kapłani i zgromadzenia zakonne. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30 ofiarujemy także w tej intencji.

2. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej poprzedzoną różańcem. Tego dnia chcemy się szczególnie modlić za ofiary stanu wojennego i w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

3. W Adwencie zapraszamy na roraty: dla dzieci o godz. 17.00 we wtorki, czwartki i piątki. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony i dzwoneczki. Dorosłych zapraszamy na roraty o godz.19.00 

4. W  dni powszednie o godz. 18.45 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

5. Pod chórem bazyliki oraz na furcie klasztornej są do nabycia opłatki oraz świece Caritas na nasze wigilijne stoły. Kupując je, wyrażamy chrześcijańską miłość względem potrzebujących. Również ministranci rozprowadzają sianko na stoły wigilijne.

6. Także pod chórem można nabyć cegiełki z Ziemi Świętej na utrzymanie sierocińców w Jerozolimie i Betlejem, które prowadzą siostry elżbietanki.  Ofiara 50 zł na ten cel będzie dużym wsparciem osieroconych dzieci.

7. Każdy kto chciałby złożyć swój świąteczny dar serca, może przyłączyć się do akcji „Tytka świąteczna”. Wypełnioną podstawowymi produktami świątecznymi paczkę należy przynieść na furtę klasztorną do niedzieli 17 grudnia. Specjalne torebki  przygotowane przez CARITAS można zabrać przy wyjściu z bazyliki lub z furty klasztornej.

8. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie i książki. Szczególnie polecamy Rodzinną księgę modlitw – gdzie znajdziemy wiele inspiracji do wspólnej i indywidualnej modlitwy rodzinnej. Dochód z działalności furty przeznaczamy na utrzymanie i odnowę naszych zabytków.