Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek w naszym domu rekolekcyjnym rozpoczyna się kolejna seria rekolekcji dla kapłanów Archidiecezji Poznańskiej.  Jak zawsze prosimy was o modlitwę w intencji tych kapłanów.

2. W środę  obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

3. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej. Z tej okazji w najbliższą niedzielę nasz świętogórski chór Palestrina zaśpiewa podczas liturgii o godz. 15.00 a po Mszy św. odbędzie się krótki koncert. Serdecznie zapraszamy.

4. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza 22 listopada na Czwarty Czwartek czyli Filipiński Wieczór Chwały - podczas, którego członkowie Szkoły będą Modlili się Wstawienniczo nad każdym chętnym. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19-tej, następnie nabożeństwo z  modlitwą wstawienniczą. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego chcemy zawierzyć siebie i nasze rodzimy temu, który jest naszym Panem. Podczas każdej Mszy Świętej ponowimy Akt Oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi. Ten dzień jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

6. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

7. W sobotę 1 grudnia zapraszamy na kolejny koncert z cyklu "Świętogórskich spotkań w krainie łagodności" W sali Oratorium wystąpi zespół  "Ponad Chmurami". Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.

8. Już dziś zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych - Kurs Nowe Życie. Odbędą się one w naszym Klasztorze w dniach od 7 do 9 grudnia br. "Kurs Nowe Życie" to żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka wierzącego i niewierzącego, który chce doświadczyć miłości Boga. Bliższe informacje na plakatach oraz na naszej internetowej stronie.

9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę świętogórskich zabytków.