Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W niedzielę zapraszamy na różaniec o godz. 16.30 w intencji dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania.

2. W środę zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, aby Maryi zawierzać naszą Ojczyznę i intencje osobiste.

3. W czwartek o godz. 18.30 w Gostyńskiej Farze zostanie odprawiona msza św. ku czci M.B. Fatimskiej a następnie wyruszy procesja na Świętą Górę.

4. W piątek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na mszę św. o godz. 19.00 z uczczeniem relikwii Krzyża Świętego.

5. W  sobotę  obchodzimy święto Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu przybywa na Świętą Górę Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10.00, a o godz. 10.30 ks. bp Grzegorz Balcerek  odprawi eucharystię połączoną z nabożeństwem na wzór sanktuarium w Lourdes. Po Mszy Św. przewidziany jest posiłek, a następnie występ Grodziskiej Orkiestry Dętej.

6. Rozpoczyna się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Nauki prowadzone będą dziś i w kolejne 3 niedziele w Auli ks. Kuśniaka od godz.10.00 a kończą się Mszą w Bazylice o godz. 12.00.

7. W sobotę 29 września o godz. 19.30 rozpocznie się XIII Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA.

8. Od 16 października rozpocznie się w naszym klasztorze „Wtorkowy przegląd małżeński”. To cykl siedmiu spotkań dla małżeństw, które pragną odkryć radość życia małżeńskiego i moc miłości ludzkiej i nadprzyrodzonej po długiej rozłące, w kryzysie małżeńskim lub dla odnowienia wzajemnej miłości. Szczegółowe informacje o możliwości zapisów na naszej stronie internetowej lub plakatach.

9. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza do udziału w Kursie Alpha. Kurs ten skierowany jest do wszystkich, którzy mają pytania dotyczące swojej wiary, wątpliwości z nią związanych, czy tez chcących pogłębić swoją relacje z Bogiem. Cykl 10-ciu spotkań rozpocznie sie 10 września o godz. 20-tej w Piaskach. Bliższe informacje i szczegóły na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.

10. Na Furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, książki i czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich  zabytków.