Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek przybywa na Świętą Górę Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 10.00, a o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka połączona z nabożeństwem na wzór sanktuarium w Lourdes. Po Mszy Św. przewidziany jest posiłek, a następnie występy artystyczne.

2. W środę  obchodzimy święto św. Stanisława Kostki patrona Polski. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem. W Tym dniu  imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki , którego polecamy w modlitwach szczególnej opiece Świętogórskiej Róży Duchownej.

3. W sobotę obchodzimy święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. W tym dniu odbędzie się w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie, podczas którego zostanie zaprezentowany program duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce na nowy rok pracy duszpasterskiej i formacyjnej.

4. W sobotę 28 września o godz. 19.30 rozpocznie się XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Msze wieczorne w obie festiwalowe soboty sprawować będziemy wyjątkowo o godzinie 18.00. Ulotki informujące o programie festiwalu można otrzymać przy wyjściu z bazyliki.

5. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera w dniach od 16  do 22 października organizuje wycieczkę autokarową do Anglii i KONCERT PROMUJĄCY WYBITNYCH KOMPOZYTORÓW ŚWIĘTOGÓRSKICH w Londynie. Są jeszcze miejsca wolne. Szczegóły na furcie.

6. Na Furcie klasztornej można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, książki i czasopisma katolickie oraz dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich  zabytków.