Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Obecna Niedziela to w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zgodnie z zapowiedzią po mszy św. odbywa się zbiórka na pomoc dla ofiar pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek przypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Hieronima, Doktora Kościoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz.19.00 poprzedzoną modlitwą różańcową.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Doktora Kościoła a w piątek wspominamy w liturgii św. Aniołów Stróżów.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek I piątek i I sobota miesiąca października.

W I piątek odwiedzimy chorych z komunią św. od godz. 9.00 a wieczorem zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 18.30 z możliwością spowiedzi. O godz. 19.00 zapraszamy na mszę szczególnie naszych parafian. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, jest to ostania szansa zapisu dla tych, którzy jeszcze się nie zgłosili.

W I sobotę miesiąca odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.

6. Przypominamy, że racji koncertów festiwalowych Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.

7. Rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik.

W naszej bazylice różaniec odmawiamy przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 16.30.

Dzieci zapraszamy na spotkania różańcowe z Matką Bożą w każdą sobotę o godz. 11.00.

8. Rozpoczął się XV Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. W programie niedzielnego wieczoru zatytułowanego: "SKARBY BIBLIOTEKI ŚWIĘTOGÓRSKIEJ" usłyszymy prawykonania utworów Alfonsa Szczerbińskiego na skrzypce fortepian z towarzyszeniem solistów. Początek o godz. 18.30 Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem będzie ograniczona liczba osób uczestniczących w koncertach.

9. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, pamiątki ze Świętej Góry, nasze wydawnictwa oraz płyty z muzyką świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.