Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

 

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Marek Grygiel TChr. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy Świętej w niedzielę, a w poniedziałek, wtorek i środę na wieczornych Mszach o godz. 19.00.

2. Rekolekcje dla młodzieży ze szkół w Grabonogu, Liceum Ogólnokształcącego w Gostyniu oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, rozpoczną się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 9.oo w hali sportowej w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu i potrwają do środy.

3. Spowiedź Święta w Bazylice Świętogórskiej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas porannych Mszy św. o godz. 6.30, 7.00 i 8.00 a wieczorem od 18.30. W Wielką Środę spowiedź św. z udziałem kapłanów z naszego dekanatu w godzinach 18.30 – 20.00.

4. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Triduum Paschalne – szczególnie święty czas w Liturgii Kościoła. Ceremonie W. Czwartku i W. Piątku odprawiamy o g. 19.00, a w Wielką Sobotę
o godz. 21.00
. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie spowiadamy, ponieważ wszyscy kapłani biorą udział w ceremoniach.

5. Spowiedź św. w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 6.30 –18.45, a w Wielką Sobotę od godz. 6.30 – 20.45. Serdecznie zachęcamy także do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawimy w Wielki Piątek  o g. 9.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

7. Święcenie pokarmów w Bazylice Świętogórskiej odbędzie się w Wielką Sobotę od g. 11.00 do 17.30, w Drzęczewie II o godz. 11.00 a w Drzęczewie I o godz. 11.15. W tym dniu Kościół tradycyjnie zachęca nas do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8. Liturgię Wigilii Paschalnej zakończoną uroczystą procesją rezurekcyjną rozpoczynamy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Prosimy zabrać ze sobą świece. Mszę Świętą ofiarujemy w intencji wszystkich Czcicieli Świętogórskiej Róży Duchownej, Pielgrzymów i Dobroczyńców naszego sanktuarium. 

9. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę z procesją eucharystyczną o godz. 6.00 rano. Kolejne Msze według porządku niedzielnego.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

Nabożeństwo Emausowe z dzieleniem chleba, odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo szczególnie rodziny.

10. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza do wzięcia udziału w IV Gostyńskim Biegu do Pustego Grobu, który odbędzie się 21 kwietnia w Niedzielę Zmartwychwstania. Start na Górze Zamkowej o godz. 7:00, meta w Bazylice przy Pustym Grobie. Bliższe informacje na plakatach, a formularz zapisowy na naszej stronie internetowej oraz stronie SNEFILIPINI.PL

11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony mieszczącej się przy wyjściu z bazyliki. Dziękujemy za wasz wkład w godne przygotowanie naszej świątyni do przeżywania świąt wielkanocnych.

12. Pod chórem bazyliki można nabyć świece paschalne na stół wielkanocny, przez które wspieramy najuboższych. Polecamy także najnowszy numer naszego czasopisma Świętogórska Róża Duchowna, w którym znajdziemy ciekawe artykuły z życia naszego sanktuarium.

13. Na furcie klasztornej można nabyć książki i dewocjonalia. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację świętogórskich zabytków.