Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada także 100 rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej. To również kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II - na Stolicę Piotrową.

2. W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00. Pragniemy szczególnie modlić się w intencji Pracowników Służby Zdrowia oraz w intencji naszej Ojczyzny.

3. W sobotę 21 października o godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której Ksiądz Arcybiskup Metropolita  Poznański Stanisław Gądecki dokona poświęcenia nowego instrumentu organowego w naszej Bazylice. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert organowy w wykonaniu pana Juliana Gembalskiego, profesora Akademii Muzycznej w Katowicach, który podjął opiekę merytoryczną nad powstaniem naszych 25 głosowych organów., które są  rekonstrukcją instrumentu barokowego. Z tej okazji będzie można nabyć także pamiątkowe karty pocztowe z ozdobnym datownikiem, a po każdej mszy świętej w niedzielę będzie miała miejsce krótka muzyczna prezentacja nowego instrumentu. Wszystkich serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową i historyczną uroczystość.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Swoją ofiarą i modlitwą będziemy wspierać Papieskie Dzieła Misyjne.

5. W październiku wspólnie odmawiamy różaniec przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz. 18.30, a w niedzielę zapraszamy na różaniec na godz. 16.30.

6. Zbliża się miesiąc listopad, w którym modlimy się za naszych zmarłych w wymieniankach i odprawiamy w ich intencji msze święte codziennie o godz. 19.00  a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, dewocjonalia oraz czasopisma katolickie, płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów. Polecamy szczególnie najnowszy numer naszego czasopisma : Świętogórska Róża Duchowna” w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów z życia naszego sanktuarium.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.