Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek obchodzimy święto św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o g. 19.00, poprzedzoną modlitwą różańcową o g. 18.30.

3. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. o. Pio z Pietrelciny.

4. Filipińska Szkoła Nowej Ewangelizacji w czwartek 23 września po wieczornej Eucharystii zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o radość w życiu. Nabożeństwo będzie częścią trwającego cyklu otwartych spotkań formacyjnych o św. Filipie Neri i duchowości filipińskiej. Spotkania odbywają się w świętogórskim klasztorze w czwartki po wieczornych Mszach św.

5. W sobotę 25 września o g. 19.30 rozpocznie się XVI Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA. Podczas pierwszego koncertu zatytułowanego: „NIEDOKOŃCZONE DZIEŁA MISTRZÓW” usłyszymy Requiem Mozarta oraz Requiem Józefa Zeidlera. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Jerzego Maksymiuka.

Przypominamy, że w soboty festiwalowe Msze św. wieczorne sprawujemy wyjątkowo o g. 18.00.

6. W przyszłą Niedzielę przybędą do nas siostry Dominikanki, które prowadzą akcję „SOS dla Ziemi Świętej”. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie od 2006 roku prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie naszej solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. Od lat trwa konflikt między palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. W kampanii SOS dla Ziemi Świętej proponujemy zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem. Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć.

7. Gostyńskie kino “Pod Kopułą’ zaprasza na film „ Fatima”. Pokaz przedpremierowy odbędzie się w najbliższy czwartek o g.17:00 w Gostyniu. Film będzie również wyświetlany premierowo od  1-5.10. Szczegóły na stronie GOK “Hutnik”.

8. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć pamiątki ze Świętej Góry, oraz nowe pozycje książkowe. Polecamy płyty z muzyką Świętogórskich kompozytorów z poprzednich edycji Festiwalu Musica Sacromontana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.