Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Trwa kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, który trwał będzie jeszcze przez kolejne 2 niedziele. Początek spotkań w auli  Sł. B. Ks. Wawrzyńca Kuśniaka  o godz. 10.00 a zakończenie Mszą Świętą w Bazylice o godz. 12.00.

2. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W gostyńskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 a godz. 12.00 na Rynku odbędą się uroczystości patriotyczne i wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki hymnu państwowego.

3. W środę  obchodzimy wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 by modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

4. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

5. Na furcie klasztornej można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry. Polecamy szczególnie wznowione wydanie książki "Filip Neri czyli ogień Radości" ukazującej życie i dzieło naszego założyciela oraz Nowennę do św. J. H. Newmana. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.