Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. To szczególny czas, w którym Kościół wzywa nas do pokuty. Wielki Post jest czasem, gdy Wszyscy wierni, każdy na swój sposób, na podstawie prawa Bożego zobowiązani są czynić pokutę. Żeby jednak – przez wspólne zachowanie pokuty – złączyli się między sobą, zostają nakazane dni pokuty, podczas których wierni powinni przeznaczać więcej czasu na modlitwę, wykonywać uczynki pobożności i miłości, podejmować akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków, zwłaszcza zaś zachowywać post i wstrzemięźliwość. Dniami pokuty w Kościele powszechnym są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu . W czasie pokuty nie uczestniczymy w zabawach tanecznych.

2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na:

- Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 18.30 a w soboty Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00.

- Gorzkie Żale z Kazaniami Pasyjnymi odprawiamy w niedziele o godz. 16.00.

3. W środę  obchodzi imieniny ks. bp Damian Bryl. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00, by modlić się w intencjach Kościoła, naszej Ojczyzny oraz by zawierzać Maryi wszystkie nasze sprawy.

4. W czwartek obchodzimy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

5. Zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć książki prasę katolicką, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę  świętogórskich zabytków.