Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Jutro rozpoczyna się w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Abpa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego zostanie odprawione w Katedrze Poznańskiej w środę 20 stycznia o g. 19.00 i będzie transmitowane przez TVP3 Poznań i Radio Emaus.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej Ojczyzny. Od g. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa i męczennika.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa.

5. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku doszło do kolejnych wstrząsów. Życie straciło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. W tej nadzwyczajnej sytuacji – wychodząc naprzeciw prośbie Caritas Chorwacji w przyszłą niedzielę, dnia 24 stycznia 2021 w czasie każdej Eucharystii będziemy się modlić się w intencji narodu chorwackiego a przed kościołem do puszek zbierać będziemy ofiary pieniężne na rzecz poszkodowanych.

6. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające  naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.