Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianeya patrona proboszczów. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwach za swoich duszpasterzy.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

3. W czwartek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

4. W piątek przypada wspomnienie liturgiczne bł. Edmunda Bojanowskiego. Jest to dzień patronalny Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, posługujących także w naszym Sanktuarium. Wszystkim Siostrom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy. Jest to też I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i osoby starsze z naszej parafii z Komunią św. a wieczorem adoracja Najśw. Sakramentu od 18.30 oraz Msza św. o godz. 19.00, na którą szczególnie zapraszamy naszych parafian.

5. W sobotę wspominamy w liturgii św. Dominika.

6. Już dziś zapraszamy na Uroczystości Odpustowe Wniebowzięcia NMP połączone z dożynkami Powiatu Gostyńskiego. Inauguracja odpustu w piątek 14 sierpnia Mszą św. o godz. 19.00 z procesją na cmentarz gostyński. Suma odpustowa zostanie odprawiona  15 sierpnia o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym. Mszy przewodniczyć będzie ks. bp Damian Bryl. Szczegółowy program uroczystości zamieszczony jest na afiszach.

7. W tygodniu na furcie, można nabyć książki, pamiątki i dewocjonalia. Polecamy nasze wydawnictwa: płyty z muzyką z festiwalu Musica Sacromontana, album  z okazji Jubileuszu 350-lecia oraz nasze czasopismo Świętogórska Róża Duchowna. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.