Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu prezbitera i doktora Kościoła.

2. W środę zapraszamy na różaniec i Nowennę do Matki Bożej  o godz. 19.00, aby upraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i dziękować za jej szczególną opiekę.

3. W pierwszą sobotę  zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.30  oraz na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem MB Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić świece gromniczne. W tym dniu obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

5. Od poniedziałku w naszym klasztorzerozpoczynają się Filipińskie Dni Młodych pod hasłem „Eucharystia – największy z cudów”. Zapraszamy młodzież Gostynia i okolicy do udziału w tych rekolekcjach, które trwać będą do czwartku. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej sanktuarium.

6. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające  naszą duchowość, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.