Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Hasłem papieskiego orędzia na ten dzień są słowa: “Przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów i uchodźców”. Niech wydarzenia, które dokonują się na naszych oczach w Europie  w związku z masową migracją ludzi pobudzają nas do modlitwy o jak najlepsze rozwiązanie tego problemu.

2. Trwa kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, spotkania odbywają się dziś i w kolejne 2 niedziele w sali Oratorium. Początek spotkań o godz. 10.00 a zakończenie Mszą św. w Bazylice o godz. 12.00.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej, w której pragniemy modlić się w naszych intencjach oraz w intencji naszej Ojczyzny. Od godz. 18.30 zapraszamy na różaniec w intencji próśb i podziękowań, które wpłynęły na nowennę.

4. Od czwartku rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw są słowa z Księgi Wyjścia: „Prawica Twoja wsławiła się mocą” Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem naszej intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw.

5. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Stanisławy Celińskiej wraz zespołem oraz z towarzyszeniem chóru Zaczarowana Melodia ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Koncert odbędzie się w naszej bazylice w sobotę 20 stycznia 2018r. o godz. 16.00. Wstęp Wolny.

6. W dniach 17-28 września 2018 r. planowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Zainteresowanych i chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o kontakt z ks. Robertem Klemensem.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki pogłębiające duchowość chrześcijańską, kalendarze na rok 2018, dewocjonalia i pamiątki ze Świętej Góry. Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.