Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Trwa kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa, który odbędzie się dziś i w kolejne 2 niedziele. Początek spotkań w sali Oratorium o godz. 10.00 a zakończenie Mszą Świętą w Bazylice o godz. 12.00.

2. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 w czasie, której modlimy się w intencji naszej Ojczyzny oraz we wszystkich naszych intencjach. Wcześniej zapraszamy na modlitwę różańcową.

4. W sobotę zapraszamy na VIII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi duet Wojciech Myrczek vocal  i  Paweł Tomaszewski piano . Koncert rozpocznie się o godz. 20.30 . Wstęp wolny.

5. W niedzielę 19 listopada odbędzie się w Poznaniu 62 Pokutny Marsz Różańcowy organizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Rozpoczyna się Mszą św. w Kościele Bożego Ciała o godz. 12.30. Następnie ok. godz.13.30 wyruszy ulicami Starego Miasta  z modlitwą różańcową.
O godz. 13.00 odnowienie Ślubów Jasnogórskich  i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej.

6. W listopadzie modlimy się za naszych zmarłych i odprawiamy w ich intencji Msze Święte codziennie o godz. 19.00 a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami i nazwiskami naszych zmarłych można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.

7. Zapraszamy na furtę klasztorną, gdzie można nabyć dewocjonalia, czasopisma katolickie, nowe pozycje książkowe oraz pamiątki ze Świętej Góry.  Dochód z działalności furty przeznaczamy na odnowę naszych zabytków.