Kongregacja Oratorium - Sanktuarium Świętogórskie
O witaj Rodzicielko białego jak śnieg Kwiatu,
Panienko, słodka Ozdobo,
Chwało moja najwznioślejsza"

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Nabożeństwa Majowe odprawiamy codziennie przed wieczorną Mszą św.o godz. 18.45, a w niedzielę o 16.30.

3. Spowiedź św. codziennie: rano podczas Mszy św., a wieczorem i w niedziele nie spowiadamy podczas Mszy, tylko pół godziny przed liturgią.

4. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri, jest to patronalne święto naszego zgromadzenia. O godz. 17.00 odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich matek w dniu ich święta a godz. 19.00 zawierzać się będziemy wstawiennictwu św. Filipa Neri.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 19.00 poprzedzoną różańcem.

6. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej Patronki Archidiecezji Poznańskiej.

7. W sobotę wieczorną Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy uroczystości odpustowe ku czci Zesłania Ducha Świętego.

8. Tydzień Odpustowy przeżywać będziemy pod hasłem: „Duchu Uzdrowicielu, przyjdź!”. Razem z Maryją chcemy w te dni upraszać dary Ducha Świętego dla pielgrzymów przybywających do Świętogórskiego Sanktuarium i prosić o łaskę ustania epidemii. Zapraszamy różne stany Kościoła i różne grupy zawodowe do wspólnej modlitwy. Szczegółowy program Tygodnia Odpustowego znajdziemy na afiszach przy wyjściu z Bazyliki.

9. Dziś oraz w tygodniu zapraszamy na naszą furtę, gdzie można nabyć prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, dewocjonalia i pamiątki. Polecam szczególnie najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajduje się artykuł o św. Filipie Neri pt: ,,Rozgorączkowany" Dochód z działalności furty przeznaczamy na renowację naszych zabytków.